Fundacja

Maciej Kowalczyk – aktor, pedagog teatru, prezes Fundacji Proces Postaci. Od 2012 roku związany z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi (2014), studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – „Zarządzanie placówkami kultury” (2019) oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Pedagogika teatru” (2022). Prywatnie mąż i ojciec, fan piłki nożnej i lokalny patriota. Kieruje się dewizą: powoli, do przodu. Nie zbiera kuponów, nie posiada kart lojalnościowych, nie wyszukuje promocji. Uwielbia spacery i jazdę na rowerze wzdłuż wrocławskich rzek, bez których nie mógłby żyć.
Anna Makowska-Kowalczyk – wiceprezes fundacji, aktorka – lalkarka, twórczyni Kazio Sponge`a – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnej i bezczelnie wyszczekanej lalki w Polsce. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (2013). Od 2016 roku aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Od 2020 roku pedagog Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Laureatka nagród za najlepsze role: na I Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu (2013) i VII Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” w Warszawie (2013). Laureatka nagrody publiczności WARTO „Gazety Wyborczej – Wrocław” (2016). Wyróżniona za rolę Mirandy w „Burzy” w reż. Marka Zakostelecky’ego na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2018). Za postać Kazia Sponge’a nagrodzona na 8. Festiwalu Komedii „Szpak” w Szczecinie, 44. Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA w Świnoujściu, 20. Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka” w Ełku. Prywatnie żona i mama, ma prawo jazdy. Ostatni raz siedziała za kółkiem 10 lat temu.
Marcin Dominiak – wiceprezes fundacji. Urodzony w Lesznie w 1991 roku. Od 2015 zamieszkały we Wrocławiu, wcześniej w Poznaniu i Krakowie. Z wykształcenia magister budownictwa, z zawodu specjalista ds. multimediów, z pasji producent muzyki i miłośnik fotografii. Lubi świeże powietrze, Davida Fostera Wallace i napoleonki. Króciutko.
Aleksandra Książek – animatorka kultury, kulturoznawczyni. Ukończyła Policealne Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu, a także Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat zajmuje się marketingiem kultury, pracowała między innymi w Teatrze Polskim we Wrocławiu, czy Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Obecnie pełni rolę rzeczniczki prasowej w Muzeum Współczesnym Wrocławia. Teatr to jej pasja. Pierwsze kroki w branży kultury stawiała w amatorskich ruchach teatralnych. Dla znajomych po prostu KSIAZ.
Katarzyna Mierzejewska-Zientek 
menadżerka zawodowo związana z sektorem prywatnym. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Od wielu lat biorąca czynny udział w życiu kulturalnym Wrocławia, współtworząca kilka amatorskich grup teatralnych na przestrzeni lat. W wolnym czasie festiwalowiczka i rowerzystka. Miłośniczka chodzenia po górach, po miastach, po płaskim, boso po trawie przede wszystkim. 

Rozwój społeczny i osobisty człowieka w oparciu o międzypokoleniowe i interdyscyplinarne działania twórcze.

Proces Postaci rozpoczął swoje pierwsze działania w styczniu 2019 roku na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu organizując cykl Bezpłatnych Międzypokoleniowych Warsztatów Teatralnych. W 2020 roku kontynuował te działania pod nazwą Teatralnych Warsztatów Społecznych – Proces Postaci na Trójkącie. Na początku 2021 inicjatywa przyjęła formę fundacji. Łączymy przestrzeń teatru, filmu i nowych mediów ze sztuką społeczną.

Procesy twórcze realizowane przez nas, nie tylko pobudzają emocje i wyobraźnię poprzez zabawę formą, ale też przy okazji analizy i interpretacji zdarzeń pomagają lepiej zrozumieć targające nami uczucia, które stawiają nas – ludzi często przeciwko sobie. Zachęcając do myślenia krytycznego i kreatywnego zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów do nieustannego stawiania pytań i noszenia w sobie wątpliwości budzących ciągłą refleksję nad otaczającym nas światem. Takiej umiejętności myślenia nie zastąpią proste, wygodne czy ideologiczne odpowiedzi. Budując obraz świata składający się z wielu wektorów, dążeń i rozumiejąc mechanizmy, które powodują zachowaniami człowieka, znajdziemy w sobie więcej empatii dla nas samych oraz innych. Sprawniej zdefiniujemy problemy rzeczywistości, którą przecież możemy w ciągu całego naszego życia kształtować.

Człowiek – istota społeczna często poszukuje zrozumienia i akceptacji w środowisku, w jakim żyje, wśród otoczenia, rówieśników, rodziny. Proces Postaci jako wehikuł zabierze w podróż każdego, kto będzie chciał zrozumieć także siebie i siebie zaakceptować, z zaletami i wadami, z mocnymi i słabymi stronami i świadomie okiełznać wszystkie płynące z tego konsekwencje.

Stwarzamy bezpieczną przestrzeń dla bezpośrednich doświadczeń między uczestnikami naszych działań. Zapraszamy do wspólnej podróży w poszukiwaniu własnej osobowości twórczej. Pobaw się razem z nami!

%d blogerów lubi to: