Kazio Sponge

KAZIO ZAPRASZA DO BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU!

e-mail: kaziosponge@yahoo.com

facebook: https://www.facebook.com/kaziosponge

KIM JEST KAZIO SPONGE?
Pozjadał wszystkie rozumy, mimo że gęba mu się nie otwiera…. O kobietach wie wszystko, mimo że nigdy z żadną nie był… Nie urywa mu się film, mimo że chłonie jak gąbka…
Kazio Sponge powstał w 2009 roku we wrocławskiej PWST na Wydziale Lalkarskim. Od tego czasu, wraz ze swoja mamą i właścicielką – Anną Makowską-Kowalczyk, przemierza Polskę i pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach.
Kazio Sponge to sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki z zaawansowaną wadą wymowy. Przy swoim wzroście (zaledwie „52 cm w trampkach”) nie przejdzie niezauważony. Kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie, nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku – temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem, ale na razie zajął się muzyką… gra na cymbałkach i papierowej gitarze, często śpiewa – nawet kawałki z najwyższej półki.
Sam o sobie mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego – przecież gąbka wiele chłonie…
Kazio współpracował z Teatrem „Pinokio” w Łodzi, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, PWST we Wrocławiu, był obecny na wielu festiwalach, m.in.: VIII Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci we Wrocławiu, III i IV Festiwalu „Teatralna Karuzela” w Łodzi, Festiwalu Karawana Teatrów Ulicznych w Oławie, III i IV Festiwalu Krasnoludków we Wrocławiu.

Ma na swoim koncie także kilka nagród:
– Wyróżnienie na 8. Festiwalu Komedii „Szpak” w Szczecinie
– Wyróżnienie i tytuł Laureata Festiwalu za wysoki poziom prezentacji w kategorii „sztuki sceniczne” na 44. Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA w Świnoujściu
– wyróżnienie na 20. Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka” w Ełku

%d blogerów lubi to: