Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia dla Macieja Kowalczyka

Miło nam poinformować, że w 2022 roku Fundacja Proces Postaci będzie pełniła rolę Partnera w projekcie „TEATR NA TRÓJKĄCIE” realizowanego w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia przyznanego Maciejowi Kowalczykowi!

„Przedsięwzięcie zakłada prowadzenie regularnych cotygodniowych warsztatów teatralnych w oparciu o wypracowaną już ścieżkę współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej – Przed•Pokój H13. Warsztaty skierowane są do szerokiego grona odbiorców, w szczególności mieszkańców osiedla oraz wszystkich Wrocławian w wieku 12-65+ zainteresowanych działaniami teatralnymi. Przedsięwzięcie ma wymiar integracyjny, edukacyjny oraz artystyczny. Początkowo otwarta forma warsztatów zaprasza do udziału szerokie spektrum uczestników by z czasem mogła wykrystalizować się zorganizowana grupa teatralna licząca około 15-20 osób potrafiąca zaangażować się w długotrwały proces twórczy zwieńczony spektaklem teatralnym prezentowanym finalnie w przestrzeniach Centrum Aktywności Lokalnej. Temat i formę spektaklu wybierzemy razem z uczestnikami warsztatów tak by każdy mógł poczuć się odpowiedzialny za wspólne dzieło.

Pomysł na projekt wziął się z potrzeby samorealizacji i rozwoju na polu pedagogiki teatru. Ma stanowić pewnego rodzaju kontynuację i rozwinięcie działań warsztatowych organizowanych już przez Macieja Kowalczyka w 2019 i 2020 roku na Przedmieściu Oławskim pod nazwą Proces Postaci. Stypendium pozwoli docelowo na stworzenie i prowadzenie międzypokoleniowej grupy teatralnej – TEATR NA TRÓJKĄCIE. Idea integracji społecznej z wykorzystaniem narzędzi teatru jest mi bardzo bliska, chciałbym podjąć się próby jej realizacji na osiedlu, na którym się wychowałem i z którym utożsamiam się, jako wrocławianin.

TEATR NA TRÓJKĄCIE to projekt partycypacyjny, angażujący mieszkańców Przedmieścia Oławskiego i Wrocławia do działań twórczych. Zamierzam wykorzystać narzędzia teatralne by zbudować ważną, oryginalną i trwałą inicjatywę.” – fragmenty z wniosku stypendialnego Macieja Kowalczyka.

Opublikowane przez Proces Postaci

Rozwój społeczny i osobisty człowieka w oparciu o sztukę i pedagogikę teatru oraz nowe media. Fundacja Proces Postaci inicjuje międzypokoleniowe i interdyscyplinarne działania twórcze.

One thought on “Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia dla Macieja Kowalczyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: